Takmičenja

PETO MESTO NA DRŽAVNOM PRVENSTVU U FUTSALU

U ponedeljak i utorak, 10 i 11. decembra 2018. g. u Čačku održano je Državno prvenstvo u futsalu za srednjoškolce.
Uz malo sreće mogli smo da se borimo za medalju, ovako na kraju PETO mesto.
Rezultat koji obećava uzimajući u obzir da je ekipa naše škole bila najmlađa ekipa na takmičenju.

Učenicima i njihovom treneru Vuku Petroviću, nastavniku fizičkog, čestitamo na postignutom uspehu i predstavljanju škole.

DRUGO MESTO NA MEĐUNARODNOM TAKMIČENJU U PROGRAMIRANJU ROBOTA

U Prijedoru od 3. do 6. decembra održano je takmičenje u programiranju robota na kome je učestvovalo 10 ekipa iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Slovenije i Hrvatske. Ekipa naše škole koju su činili učenici Aleksa Rajković, Nikola Ristić i Pavle Ivković sa nastavnikom mentorom Draganom Manojlovićem osvojila je DRUGO mesto.
Prvo mesto na takmičenju osvojila je ekipa iz Slovenije dok je ekipa Politehničke škole iz Kragujevca osvojila treće mesto.

Ovo takmičenje je deo edukativnog kampa “Hakaton”, koji organizuje Agencija za ekonomski razvoj grada Prijedora “PREDA - PD”.

Našoj ekipi čestitamo na postignutom rezultatu i predstavljanju škole a našim dragim prijeteljima iz Prijedora zahvaljujemo na ukazanom gostoprimstvu.

BEST IN ENGLISH 2018

30. novembra, treću godinu zaredom, u našoj školi održano je ONLINE takmičenje iz engleskog jezika pod nazivom „BEST IN ENGLISH“.
Takmičenju je pristupilo 41 učenika naše škole a konačni rezultati takmičenja bi trebalo biti poznati do 15. decembra.
Iskreno se nadamo da i ove godine možemo postići prošlogodišnji rezultat kada smo bili na 3. mestu u odnosu na škole iz Srbije i 85. mesto u odnosu na sve škole koje su učestvovale na takmičenju.

Organizator takmičenja je Institute for Competences Development and Czech-us agency iz Česke Republike.
Takmičenje se sprovodi u celoj Evropi u zemljama kojima engleski jezik nije maternji i namenjeno je učenicima srednjoškolskog uzrasta od 15 do 19 godina.

Ovim putem se zahvaljujemo svim našim učenicima koji su učestvovali na takmičenju i nastavnicima koji su učestvovali u organizaciji takmičenja.

bie_2018_01 bie_2018_02 bie_2018_03 bie_2018_04 bie_2018_05 bie_2018_06

FUDBALERI IZBORILI PLASMAN NA DRŽAVNO TAKMIČENJE!!!

U sportskoj hali na Kraljevici 29. novembra održano Međuokružno takmičenje u fudbalu za srednjoškolce.
U prvoj utakmici rezultatom 1:0 pobedili smo ekipu Podujevsko ekonomsko-tehničke škole iz Kuršumlije .
U drugoj utakmici sa ubedljivih 5:2 bili smo bolji od ekipe Ekonomske škole iz Niša i izborili plasman na državno takmičenje.

Čestitamo našim fudbalerima i njihovom treneru Vuku Petroviću na postignutom rezultatu i predstavljanju škole i želimo im puno uspeha u Čačku na državnom finalu!!!