Takmičenja

MEĐUOKRUŽNO TAKMIČENJE U KOŠARCI - DRUGO MESTO

U Kruševcu, 22. maja, održano je Međuokružno takmičenje u košarci za učenike srednjih škola. Gimnazijalci iz Niša u finalnoj utakmici bili su bolji od naših košarkaša tako da se iz Kruševca vraćamo sa osvojenim drugim mestom.

Čestitamo našim košarkašima na postignutom rezultatu i predstavljanju škole.

6. REPUBLIČKO TAKMIČENJE U PROGRAMIRANJU UČENIKA ELEKTROTEHNIČKIH ŠKOLA - PETO MESTO ZA VUKAŠINA MARINKOVIĆA

Na 6. Republičkom takmičenju u programiranju koje je održano na Visokoj školi elektrotehnike i računarstva u Beogradu 19. maja 2019. godine učestvovali su učenici Vukašin Marinković, Dušan Stojković i Nemanja Mihajlović sa nastavnikom mentorom Draganom Milićem. Na takmičenju je učestvovalo 90 takmičara iz elektrotehničkih škola u Srbiji.
Na kraju takmičenja Vukašin je zauzeo PETO mesto.

Učenicima i nastavniku mentoru čestitamo na postignutim rezultatima i predstavljanju škole.

26. Republičko takmičenje učenika mašinskih škola

17. maja 2019. g. Tehnička škola u Požegi bila je domaćin 26. Republičko takmičenje učenika mašinskih škola. Pavle Ivković, učenik drugog razreda obrazovnog profila mašinski tehničar za kompjutersko konstruisanje, takmičio se iz statike i zauzeo 13. mesto.

Pavlu i Vladislav Jelenkoviću nastavniku - mentoru čestitamo na postignutom rezultatu i predstavljanju škole.

REPUBLIČKO TAKMIČENJE U PROGRAMIRANJU ROBOTA - 3. MESTO

10. i 11. maja Politehnika škola za nove tehnologije iz Beograda bila je domaćin 6. Republičkog takmičenja učenika mašinskih škola u programiranju robota.

Aleksa Rajković i Pavle Ivković sa nastavnikom mentorom Vladislavom Jelenkovićem zauzeli su TREĆE mesto. Sofija Pavlović i Marko Milenković osvojili su 6. mesto a Nikola Ristić i Petar Ljubinković sa nastavnikom-mentorom Draganom Panićem su osvojili 11. mesto, oni su pohvaljeni jer imaju potpuno Arduino robot /njihovih ruku delo/ koji prolazi sve zadatke.

Čestitamo učenicima na postignutom rezultatu i predstavljanju škole.