Vesti

PRODUŽEN ZIMSKI RASPUST, NASTAVA POČINJE U PONEDELJAK 25. FEBRUARA

Zimski raspust za učenike osnovnih i srednjih škola na teritoriji Grada Zaječara produžen je do 24. februara.

Prvi radni dan nakon raspusta je ponedeljak, 25. februar.

12. SVETOSAVSKI TURNIR U ŠAHU ZA UČENIKE SREDNJIH ŠKOLA

U okviru obeležavanja Savindana održan je tradicionalni Svetosavski turnir u šahu za učenike srednjih škola.
Na dvanaestom turniru po redu prvo mesto osvojila je Slađana Kostić, učenica Tehničke škole. Drugo mesto osvojio je Matija Janković, takođe učenik Tehničke škole, dok je trećeplasirani bio Branko Grbić učenik Gimnazije.

Kao i do sad vrhovni sudija na turniru bio je Vladica Simić iz Omladinsko ženskog šahovskog kluba.

Zahvaljujemo se svim učenicima koji su uzeli učešće na turniru.

“Evropski dnevnik” - konkurs za srednjoškolce

Delegacija Evropske unije u Srbijii objavila je poziv srednjoškolcima za učešće u nagradnom konkursu "Evropski dnevnik". Ovaj konkurs pokriva brojne teme koje su obrađene u publikaciji Evropski dnevnik. Evropski dnevnik ima cilj da olakša informisanje o Evropskoj uniji (EU), njenim vrednostima i mogućnostima koje pruža mladima.

Neke od tema koje su obuhvaćene su odnos Srbije i EU, dalji nastavak obrazovanja u EU, preduzetništvo, prava i odgovornosti, održivi razvoj, kao i zdravlje i bezbednost građana i građanki.

Ovogodišnje teme se odnose na: aktivno građanstvo, zdrav život, prevenciju nasilja, pametno učenje, zelene teme, održivu ekonomiju, povezivanje kultura itd.

Više o konkursu možete saznati na linku ispod: