Reciklažni kondomat

„Reciklažni kondomat“ je projekat neformalne omladinske grupe „Infinity Energy”. Reciklažni kondomat je automat za prikupljanje plastične i aluminijumske ambalaže, zapremine 0.5L, koji korisnika kada ubaci ambalažu u automat nagrađuje kondom.
Cilj projekta je povećanje svesti kod mladih o zaštiti životne sredine, reciklaži, obnovljivim izvorima energije kao i povećanje svesti o prevenciji od polno prenosivih bolesti.
Tehničko rešenje je takvo da je ceo automat autonoman u pogledu električne energije tj. ima svoje napajanje preko solarnih panela koji svetlosnu energiju pretvara u električnu.
Ideja automata je inovativna i automat je jedinstven u zemlji i svetu. Izrada rada je trajala nešto vise od dva meseca.
Rad je finansiran kroz projekat „MLADI SU ZAKON“ od strane Ministarstva omladine i sporta preko Timočkog omladinskog centra.
Pored učenika naše škole Milana Zdravković i Marko Mladenović članovi „Infinity Energy” su i Aleksandar Zdravković, Vesna Videnović i Ivana Micić.
Prezentacija projekta je održana 30. oktobra 2014. g. u školskom dvorištu.

• Osnovna obuka nastavnika
Previous ◁ | ▷ Next