Naučnici sa naših prostora

Povodom 10.novembra Svetskog dana nauke, stručno veće za fiziku, hemiju i biologiju, u saradnji sa stručnim većem matematika organizovalo je predavanje na temu "Naučnici sa naših prostora“. Predavanja i prezentacije pripremile su grupe učenika iz odeljenja S11 i E14.Prezentacije su bile o životu i radu naših poznatih biologa, hemičara, fizičara i matematičara. Tom prilikom učenici koji su prisustvovali predavanju mogli su da čuju nešto više o Josifu Pančiću, Milanu Leku, Simi Lazoviću, Mihajlu Pupunu, Miki Alasu i Milevi Marić Ajnštajn.
Kao najavu predstojećem Festivalu nauke u Beogradu i poseti izložbi "Pupin - od fizičke ka duhovnoj realnosti" učenici su pogledali i kraći film o izložbi.