Vesti

OGLAS ZA IZBOR UČENIKA GENERACIJE 2020/21

Odlukom Nastavničkog veća škole od 18. maja 2021. godine u skladu sa Pravilnikom o izboru učenika generacije u Tehničkoj školi u Zaječaru raspisan je Oglas za prijavljivanje kandidata za izbor učenika generacije.

Na linkovima ispod možete preuzeti:

ODRŽANA "OTVORENA VRATA" ZA BUDUĆE SREDNJOŠKOLCE

U subotu, 15. maja, u gostima bili budući srednjoškolci i njihovi roditelji.

Sve o obrazovnim profilima koje mogu upisati u našoj školi, vanastavnim aktivnostima koje škola nudi i projektima u kojima mogu učestvovati mogli su čuti i saznati od učenika i nastavnika naše škole.

Позив на национални вебинар о превенцији самоубистава младих

Неговање менталног здравља у садашњем времену пандемије је приоритет. Суочавамо се са тим да већина ученика
не зна коме да се обрати за помоћ и савет, у ситуацији када је њихово ментално здравље угрожено.
Наша свакодневница јесте сусретање са стереотипима и предрасудама према особама које имају менталне поремећаје или проживљавају неку породичну или вршњачку ситуацију која повећава ризик од самоубиства.

У Србији је стопа самоубиства изузетно висока (19,5%) и сврстава нас на 13. место у свету. Самоубиство је други узрок смртности особа између 15 и 29 година.

"Унија средњошколаца Србије" и студентска организација "Систем вредности" организују вебинар о превенцији самоубистава младих који је намењен ученицима, али и наставницима и родитељима.

Вебинар ће се одржати 15. маја у 17 часова преко Zoom платформе.

О овако важној теми ће говорити докторка Јасмина Медурић - дечији психијатар, Јелена Вукичевић - психолог и Љиљана Марковић - специјални педагог.